KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154148

nr 1515 4148

Axel Gillis Hafström

(1841-1909), Sverige

Oljemålning, Insjölandskap. Signerad, 1870. Olja på duk, 39x58 cm, yttermått inklusive ram: 59x78 cm

Axel Gillis Hafström, svensk målare född 1841, död 1909.

måndag 16 januari 2023
kl 20:25:44

Axel Gillis Hafström

Läs mer om Axel Gillis Hafström